Zpět na stránku Mapa úspěchu

GRUND a.s.

ČT1
Viděli jste 15. 10. 2014 na ČT1

Vstoupit
do diskuse

GRUND a.s.

  • Vznik firmy: 1990
  • Místo působení: Mladé Buky
  • Počet zaměstnanců: 150
  • Oblast podnikání: Odvětví • Textilní průmysl

Více informací na stránkách GRUND a.s.

Firma GRUND a.s. vyrábí koupelnové předložky nejvyšší jakosti a designu již od roku 1990. Koupelnové předložky jsou krásným a praktickým doplňkem koupelen.

Představení firmy

GRUND a. s. - Výroba, vývoj a prodej koupelnových předložek, závěsů, tyčí a ostatních koupelnových doplňků.

GRUND Spinning - Přádelna akrylových přízí pro koupelnové předložky

GRUND Deutschland - Prodej celého sortimentu pro zákazníky v SRN a další zemích západní Evropy.

Filozofie firmy GRUND

Naše firma je orientována na zákazníka a zákazník naší firmy není jen pořadovým číslem, ale patří do naší širší rodiny. Také všichni naši zaměstnanci jsou neustále motivováni na splnění přání a požadavků zákazníka.
Za naším dlouhodobým úspěchem stojí:

  • vysoká flexibilita
  • permanentní inovace
  • spolehlivý a pružný zákaznický servis

Celá naše obchodní strategie je založena na dlouhodobém a vzájemně výhodném partnerství. Jsme rodinná firma, která své hodnoty přenáší i do firemní kultury. Námi dané slovo je pro nás víc, než smlouva připravená nejlepšími právníky.

Díky našim dlouhodobým úspěchům můžeme podporovat ty, kteří úspěch nemají anebo díky výchozím životním podmínkám mít nemohou. Zaměřujeme se hlavně na pomoc opuštěným dětem z dětských domovů.

Uvědomujeme si také naši odpovědnost vůči svému okolí a podporujeme kulturní, politické a ekologické aktivity v našem regionu.

Historie firmy

Firma vznikla v lednu 1990. Tehdy se manželé Grundovi rozhodli, že využijí možnosti, které jim poskytla sametová revoluce a začnou podnikat ve výrobě koupelnových předložek.

První výrobky vznikaly v jejich rodinném domku na vypůjčeném všívacím stroji. Na jejich výrobě se podílela celá rodina, včetně obou synů. Po roce se výroba rozšířila do jejich horské chalupy. Zde už bylo zaměstnáno až 12 pracovnic. Vývoj firmy pokračoval ve všech směrech a již dokonalejší výrobky se pomalu dostávaly do obchodů v celém Československu. Prostory pro výrobu brzy nestačily, proto byl vystavěn a v roce 1992 otevřen nový závod, který již zaměstnal kolem 50 pracovníků. V roce 1993 se firma poprvé zúčastnila světové výstavy HEIMTEXTIL '93. V dalším roce bylo otevřeno obchodní zastoupení pro země EU a byly realizovány první významné exporty.

V letech 1994-97 byl areál firmy postupně rozšiřován a vybavován moderními stroji a zařízeními, také kapacita se mnohonásobně zvýšila. V roce 1997 byla vybudována přádelna, která nyní pokrývá veškerou potřebu příze pro výrobu koupelnových předložek.

V současné době již firma GRUND zaměstnává více než 150 pracovníků a svoje výrobky exportuje do více než 40 zemí celého světa. Od svého založení si firma udržuje významnou pozici na českém a slovenském trhu. Daří se pokrývat většinu obou těchto trhů, a to i díky tomu, že byl výrobní sortiment doplněn o nabídku závěsů, teleskopických tyčí, podušek a dalších doplňků, které jsou zákazníkům dodávány také ve formě koordinátů.

Celkový rozvoj firmy GRUND je postupný a nepřetržitý. Každý rok se investuje do nejmodernějšího zařízení a vybavení, včetně špičkového řídicího systému a designcentra.

MOTTO: "Našim cílem je nabídnout zákazníkovi originální a inovativní produkt, který mu bude dělat dlouhou dobu radost svojí vynikající kvalitou."

Související články

Diskuse

Pokud chcete být pod Vaším příspěvkem podepsáni, zadejte nejlépe celé jméno a příjmení