Zpět na stránku Mapa úspěchu

CENTROPOL ENERGY a.s.

ČT1
Viděli jste 23. 10. 2014 na ČT1

Vstoupit
do diskuse

CENTROPOL ENERGY a.s.

  • Vznik firmy: 2002
  • Místo působení: Ústí nad Labem
  • Počet zaměstnanců: 200
  • Oblast podnikání: Odvětví • Energetika

Více informací na stránkách CENTROPOL ENERGY a.s.

CENTROPOL ENERGY a.s. je průkopníkem mezi virtuálními dodavateli energií, strategií nízkých cen a perfektního servisu donutila dominantní dodavatele ke změně chování.

CENTROPOL ENERGY je jedním z největších dodavatelů elektrické energie a plynu v České republice. Nabídka levné elektřiny a od roku 2010 i plynu, vynikající péče o zákazníky a řada bonusových programů získaly rychle oblibu a dnes se CENTROPOL ENERGY stará o bezproblémové dodávky pro bezmála 350 000 odběrných míst. Počtem přípojek patří mezi hlavní odběratele zejména domácnosti, ale z pohledu objemu odebrané energie jsou ovšem významní i velkoodběratelé, mezi které patří ministerstva, kraje, krajská města, obce, střední a malé firmy a obchodní řetězce.

HISTORIE

Stoprocentní vlastník a v současnosti předseda představenstva akciové společnosti Aleš Graf byl od roku 2002 prvním průkopníkem na liberalizovaném trhu s elektřinou. Je inženýrem podnikové ekonomie a managementu, titul MBA získal studiem Prague International Business School. Trvalé bydliště má v Ústí nad Labem, kde také od založení holdingu Centropol a.s. jeho společnosti sídlí. Liberalizace trhu s plynem v roce 2009 byla další skvělou příležitostí dokázat zákazníkům, že je možné mít za výrazně nižší cenu kvalitnější služby, než byli zvyklí u dominantních poskytovatelů. Rok 2013 přinesl další průlom, když se otevřel i trh s mobilními službami, kde dnes Centropol poskytuje také levné služby jako virtuální operátor.

CHARITATIVNÍ ČINNOST

Nadační fond ENERGIE POMÁHÁ, který Centropol založil,je neziskový projekt, jehož cílem je podpořit sounáležitost lidí s místem, kde žijí. Projekt Energie pomáhá je určený především jednotlivcům, občanským sdružením, neziskovým organizacím a příspěvkovým organizacím jako jsou například školy a dalším podobným subjektům, které dělají něco pro místo svého života. Projekt Energie pomáhá podporuje různé aktivity, ať už jde o opravu chátrající památky, vybudování posezení na turistické cestě, organizování naučných výletů nebo cokoli jiného, co posílí v lidech vztah k jejich kraji. Projekt je založen na budování zdravého patriotismu a sounáležitosti s krajem a lidmi. To jsou také hodnoty, které podporuje společnost CENTROPOL ENERGY.

ČLENSTVÍ V ORGANIZACÍCH A SDRUŽENÍCH

Skupina CENTROPOL ENERGY se stal zakládajícím členem Asociace nezávislých dodavatelů energií (ANDE), která chce podpořit liberalizaci trhu s energiemi a zkvalitnění služeb pro konečné zákazníky. Cílem ANDE je stát se partnerem pro Energetický regulační úřad, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Operátora trhu s energiemi či provozovatele distribučních soustav a být tak nápomocni při tvorbě energetické legislativy a odstranění komplikací, které narušují liberalizovaný trh s energiemi.

CENTROPOL TELECOM je historicky prvním virtuálním mobilním operátorem, který se stal přidruženým členem Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS). Zakládajícími členy jsou Telefónica O2, T-Mobile a Vodafone, čtvrtým řádným členem je Air Telecom. Centropol Telecom získal přistoupením k asociaci mimo jiné možnost podílet se na společných stanoviscích k otázkám, které souvisí s podmínkami rozvoje a fungování veřejných mobilních sítí v České republice.

 

 

Fotogalerie

Související články

Diskuse

Pokud chcete být pod Vaším příspěvkem podepsáni, zadejte nejlépe celé jméno a příjmení