Zpět na stránku Mapa úspěchu

ELLA-CS, s.r.o.

ČT1
Viděli jste 11. 11. 2014 na ČT1

Vstoupit
do diskuse

ELLA-CS, s.r.o.

  • Vznik firmy: 1991
  • Místo působení: Hradec Králové
  • Počet zaměstnanců: 108
  • Oblast podnikání: Odvětví • Lehký průmysl

Více informací na stránkách ELLA-CS, s.r.o.

Společnost ELLA-CS, která má zastoupení téměř v 50 zemích světa, se zaměřuje zejména na vývoj a výrobu stentů pro gastrointestinální trakt.

Vedle jícnových, biliárních, pyloroduodenálních a kolorektálních stentů vyrábí také zakázkové zdravotnické prostředky od stentů nestandardních rozměrů až po komplikované individuální implantáty pro rekonstrukční chirurgii. Již od počátku své existence usiluje ELLA-CS o to být partnerem lékařů při řešení jejich problémů na experimentálním i klinickém poli a snaží se pružně reagovat na jejich potřeby. ELLA-CS je v současnosti jediným výrobcem unikátních zdravotnických prostředků, jakými jsou biodegradabilní stent, Danis stent pro zástavu akutního varixového krvácení a ELLA Extraktor jícnových stentů.

ELLA-CS

je ryze česká společnost bez jakéhokoli zahraničního kapitálu, přesto je její působení celosvětové. Naše společnost je zastoupena v téměř 50 zemích světa a teritorium našeho působení se stále rozšiřuje.

Úspěšnost produktů ELLA-CS svědčí o spolehlivosti a vynikající kvalitě výroby. Společnost neustále pracuje na vývoji originálních zdravotnických prostředků, které pomohou rozšířit terapeutické možnosti lékařů. Pro úspěšný vývoj je neocenitelná spolupráce s předními světovými odborníky, zejména specializovanými lékaři. Naše výrobky jsou tak podrobeny přísné kritice odborných publikací a studií z prestižních pracovišť celého světa. Hlavním záměrem společnosti je i nadále vyvíjet originální produkty v úzké spolupráci s nejdůležitějšími světovými klinickými centry.

V současné době se ELLA-CS úzce specializuje především na vývoj a výrobu stentů pro gastrointestinální trakt. Naše portfolio tak zahrnuje stenty jícnové, pyloroduodenální, biliární a kolorektální. Naše společnost je výrobcem několika celosvětově unikátních zdravotnických prostředků.

ELLA-CS je jediným výrobcem těchto zdravotnických prostředků:

Degradabilní stent

Tento stent je s úspěchem používán pro terapii onemocnění jícnu, průdušnice, žlučových cest, tenkého střeva a kolonu, ve kterém byl s úspěchem využit i při terapii Crohnovy choroby.

Danis stent

Danis stent je unikátním zdravotnickým prostředkem určeným k zástavě akutního krvácení jícnových varixů. Vývojem a výrobou tohoto systému přinesla společnost ELLA-CS převratný způsob ošetření tohoto akutního stavu, kterou lze uplatnit v terénních podmínkách akutní medicíny. Nová metoda výrazně zlepšuje komfort pacienta a usnadňuje následnou léčbu.

Extraktor

Extraktor je originálním nástrojem k vyjímání jícnových stentů, které již není potřeba v jícnu déle ponechat. Design extraktoru umožňuje vyjmutí nitinolových jícnových stentů firmy ELLA-CS bez poškození stěny jícnu, což je obzvláště významné v okamžiku, kdy má být terapeutické působení stentu ukončeno.

Zakázková výroba

Pro konkrétní pacienty připravuje společnost ELLA-CS zakázkové výrobky na individuální žádost ošetřujícího lékaře. Jedná se velmi často o stenty nestandardních rozměrů. Naše společnost je však schopna vyrobit i velmi komplikované implantáty, jako například kostní náhrady pro kranioplastiku, náhradu defektů velkých kostí, maxilo-faciální chirurgii, plastickou chirurgii a podobně.

Související články

Diskuse

Pokud chcete být pod Vaším příspěvkem podepsáni, zadejte nejlépe celé jméno a příjmení