Zpět na stránku Mapa úspěchu

MARLENKA international, s.r.o.

ČT1
Viděli jste 8. 10. 2016 na ČT1

Vstoupit
do diskuse

MARLENKA international, s.r.o.

  • Vznik firmy: 2003
  • Místo působení: Frýdek-Místek
  • Oblast podnikání: Odvětví • Ostatní

Více informací na stránkách MARLENKA international, s.r.o.

V roce 2003, založil Armén Gevorg Avetisjan se svou sestrou ve Frýdku-Místku českou společnost MARLENKA international, s.r.o., která vyrábí medové dorty MARLENKA®.

Medové dorty MARLENKA® se vyrábí podle staroarménské rodinné receptury. Na počest maminky a dcery majitele získal dort jméno MARLENKA. V době svého vzniku má společnost 1 zaměstnance, ale rok od roku se dynamicky rozrůstá.

Medové dorty jsou od počátku vyráběny bez konzervačních přísad a syntetických barviv. Díky originální receptuře a kvalitním surovinám mají vyjímečnou kvalitu a také trvanlivost.

Rok 2005 - otevřena druhá výrobna

Počet zaměstnanců po zahájení provozu druhé výrobní haly je 85 a roční produkce činí 250 tisíc dortů.

Koncem roku 2008 už pracuje v nepřetržitém provozu 186 zaměstnanců. Roční produkce stoupá na 1 250 000 kusů dortů. Výrobky MARLENKA® se začínají vyvážet do okolních zemí (Slovensko, Polsko, Maďarsko a další). 

Aby se zvýšila úroveň hygienických standardů a aby se uspokojila rostoucí poptávka zákazníků, rozhodlo se o investici do moderního provozu.

Rok 2009 - zahájen provoz v nové výrobní hale

V dubnu 2009 je dostavěna nová, moderní výrobní hala o rozloze 4000m2

Výrobní hala v sobě ukrývá plně automatickou výrobní linku, která se 2 roky vyvíjela speciálně pro výrobu medových dortů MARLENKA®. Jedná se o unikátní výrobní linku, která má na délku 80 m a je jediná svého druhu na světě. Za 1 hodinu vyrobí 1 000 ks dortů. 

Postupně dochází také k rozšíření sortimentu o další medové výrobky podle staroarménských rodinných receptur majitele společnosti, Gevorga Avetisjana

Investice do výstavby výrobní haly a výrobních  technologií přesáhla 330 mil. Kč.

Rok 2014 - otevřena nová výrobní hala

V roce 2014 je k původní stavbě přistavěna další dvoupatrová výrobní hala, díky které vzrostla celková zastavěná plocha na 8000m2. V nové výrobní hale byly instalovány automatizované linky na výrobu Napoleonků (příprava listového těsta, pečící část, dekorační část a balící linka) a oblíbených kuliček MARLENKA®. Instalace těchto strojů vedla ke značnému zvýšení efektivity a kapacity výroby. Investice přesáhla 250 mil. Kč. Výrobky MARLENKA® se vyvážejí do více než 35 zemí světa. Zároveň bylo pro veřejnost otevřeno nové Návštěvnické centrum.

Na koci roku 2014 získala firma MARLENKA international, s. r. o. certifikáty mezinárodních norem bezpečnosti potravin BRCIFS. Získání těchto certifikátů najednou a napoprvé svědčí o mimořádně vysoké úrovni kvality výroby a nastavených standardů ve společnosti MARLENKA international s.r.o.

Diskuse

Pokud chcete být pod Vaším příspěvkem podepsáni, zadejte nejlépe celé jméno a příjmení