Zpět na stránku Mapa úspěchu

Rodinný pivovar BERNARD a.s.

ČT1
Viděli jste 5. 12. 2014 na ČT1

Vstoupit
do diskuse

Rodinný pivovar BERNARD a.s.

  • Vznik firmy: 1991
  • Místo působení: Humpolec
  • Počet zaměstnanců: 166
  • Oblast podnikání: Odvětví • Ostatní

Více informací na stránkách Rodinný pivovar BERNARD a.s.

Rodinný pivovar BERNARD je na českém pivním trhu od roku 1991. Bernard je oblíbeným pivem lidí, kteří si chtějí opravdu pochutnat a jdou stejně jako Bernard svou vlastní cestou.

26. října 1991 Stanislav Bernard, Josef Vávra a Rudolf Šmejkal vydražili zkrachovalý humpolecký pivovar v malé privatizaci. Začali si plnit sen o vybudování pivovaru, který bude nejenom vařit poctivé české pivo, ale bude mít i svůj názor. Prvních deset let po privatizaci (pivovar byl vydražen za pětinásobek účetní hodnoty a technologicky byl tzv. po smrti) bojoval pivovar doslova o přežití. Díky kvalitě piva, servisu a postupném budování značky se podařilo tento sen splnit. BERNARD se stal celostátně známou značkou a pojmem. Současní čeští majitelé pivovaru, Stanislav Bernard a Josef Vávra, však mají další sen - aby se značka BERNARD stala značkou kultovní. Aby se tento sen mohl splnit, nepřetržitě investují do jeho rozvoje.

Od roku 2000 působí Rodinný pivovar BERNARD jako akciová společnost a v červenci 2001 do ní jako strategický partner vstoupil pivovar Duvel Moortgat z Belgického království, který získal 50% podíl. Rodinný pivovar BERNARD v Humpolci dosáhl řady úspěchů a každý rok na jeho kontě přibývají další prestižní ocenění. Se značkou BERNARD se můžete setkat nejenom v celé České republice, ale i v mnoha dalších státech. V roce 2009 výstav pivovaru poprvé překročil hranici 200 tisíc hl alkoholického a nealkoholického piva. Odhad pro letošní rok je 260 tisíc hl. Více se o pivovaru můžete dozvědět na www.bernard.cz

Související články

Diskuse

Pokud chcete být pod Vaším příspěvkem podepsáni, zadejte nejlépe celé jméno a příjmení