Zpět na stránku Mapa úspěchu

SPORTEN,a.s.

ČT1
Viděli jste 2. 11. 2014 na ČT1

Vstoupit
do diskuse

SPORTEN,a.s.

  • Vznik firmy: 1948
  • Místo působení: Nové Město na Moravě
  • Počet zaměstnanců: 153
  • Oblast podnikání: Odvětví • Lehký průmysl

Více informací na stránkách SPORTEN,a.s.

SPORTEN, a.s. je lyžařská a snowboardová výrobní společnost se sídlem v Novém Městě na Moravě, která již přes 20 let navzdory krizím drží 80% podíl výrobků určených na export.

Historické kořeny společnosti Sporten sahají až do 19. století. Rostoucího zájmu o lyžování se chopili novoměstští koláři a truhláři, kteří začali vyrábět lyže již po roce 1890. Větší rozvoj však nastal až po první světové válce. Tradice výroby lyží v menších provozovnách se dědila z otců na syny. Každá generace do lyží přinesla svůj vlastní vklad v podobě vylepšení technologie, posun v know-how.

V současnosti k našim silným stránkám patří prvotřídní kvalita, vysoká užitná hodnota výrobku a dodržování dodacích termínů. V neposlední řadě je naší výhodou i to, že jsme schopni vyrobit kompletní sortiment, přes běžky, sjezdové lyže, snowboardy, dětské, freeridové a freestylové lyže, backcountry, až po skialpinistické a kolečkové lyže. V současné době vyrábíme pro značky jako Alpina, One Way, Goodboard, Sport 2000, Äsnes, Maxel, Decathlon, Karhu, Rossignol, Germina, Peltonen aj. Poměr je cca 75 – 80% OEM / 20 – 25 % Sporten. 80 - 90% z celého objemu výroby je určeno pro export.

Není lehké se na trhu prosadit. Zvláště v naší zemi žije vysoký počet lidí, kteří raději zaplatí vyšší cenu za známou značku také vyrobenou ve Sportenu, i když její užitná hodnota není zdaleka tak dobrá, jako za lyže Sporten ve stejné cenové kategorii. Naštěstí se stává trendem, že se část zákazníků vrací zpět k podpoře a hrdosti na tradiční české produkty.

Fotogalerie

Související články

SPORTEN,a.s. ve vysílání Českého rozhlasu

SPORTEN, a.s. je lyžařská a snowboardová výrobní společnost se sídlem v Novém Městě na Moravě, která již přes 20 let navzdory krizím drží 80% podíl výrobků určených na export.

Diskuse

Pokud chcete být pod Vaším příspěvkem podepsáni, zadejte nejlépe celé jméno a příjmení