Zpět na stránku Mapa úspěchu

Tipsport, a.s.

ČT1
Viděli jste 27. 10. 2014 na ČT1

Vstoupit
do diskuse

Tipsport, a.s.

  • Vznik firmy: 1991
  • Místo působení: Beroun
  • Počet zaměstnanců: 950
  • Oblast podnikání: Odvětví • Ostatní

Více informací na stránkách Tipsport, a.s.

Společnost Tipsport je největší sázkovou kanceláří v ČR specializující se na sportovní kurzové sázky, které lze uzavírat přes internet nebo v klasických kamenných pobočkách.

Tipsport byl založen ve středočeském městě Berouně několika společníky v roce 1991. Dodnes zde sídlí a je provozován jako ryze česká soukromá firma. Od původně jediné pobočky v Berouně se Tipsport v průběhu několika let rozrostl až k 1000 pobočkám po celé České republice a pozici jedničky na trhu.

Šíří  svojí kurzové nabídky, kterou v podstatě nonstop vytváří a aktualizuje v České republice největší tým bookmakerů, je významným konkurentem pro sázkové kanceláře s celosvětovou působností. Základ kurzové nabídky české jedničky tvoří sázkové příležitosti na fotbal, tenis, lední hokej, basketbal, ale bookmakeři nezapomínají ani na aktuální kulturní a politické události. Tipsport provozuje rovněž kurzové sázky na číselné hry a v jejím portfoliu nechybí široká nabídka vlastních emisí stíracích losů nebo číselná loterie Korunka.

Internetové sázení

Skutečnou revoluci na českém trhu kurzového sázení znamenal rok 2009, kdy ministerstvo financí dalo domácím kancelářím zelenou ke spuštění internetového sázení. Tipsport hned 5. ledna 2009 nabídl možnost uzavírat sázky na internetu v aplikaci Tipsport.net. Jako první česká sázková kancelář spustil také tzv. LIVE sázky, tedy možnost podávat sázky přímo v průběhu utkání na vybrané sportovní přenosy. Internetové sázení se stalo zanedlouho hlavním motorem sázkového byznysu a Tipsport i díky náskoku v IT technologiích brzy posílil svoji pozici. Význam IT divize Tipsportu dobře dokládá fakt, že je v současné době spolu s divizí kurzových sázek největší v celé firmě.

Dnes je přes internet přijato zhruba 70% všech sázek a lidé tipující na webu Tipsportu tvoří největší sázkařskou komunitu v České republice, která sdílí své tikety, analýzy zápasů a diskutuje na chatu. Posun sázení do online prostředí posilují nové technologie např. mobilní sázkové aplikace nebo internetová TV Tipsport, která nabízí desítky přímých sportovních přenosů denně, a je tak jednou z největších internetových televizí se zaměřením na sport na světě.

Pobočková síť

Tipsport má v současné době kolem 980 kamenných pobočkách na území celé České republiky, přičemž zhruba 70% z nich funguje na bázi Tipsport barů, kde je možné sázení spojit s občerstvením a sledováním sportovních přenosů na velkoplošných projekčních plátnech či televizních obrazovkách. Svým stálým klientům nabízí Tipsport účast ve věrnostním programu Tipkonto, v němž mohou pomocí čipové Tipkarty čerpat mnoho bonusů a výhod, vybírat si dárky či účastnit se mnoha soutěží. Pobočky jsou stále důležitým servisním místem i pro interentové zákazníky. A především každá nová registrace k internetovému sázení musí podle zákona proběhnout právě zde. Pobočky také nabízejí široké sortiment doplňkových služeb pro klienty: prodej vstupenek ze sítí Ticketpro a Ticketportal, satelitních karet nebo telefonních kuponů.

Holding Tipsport

V roce 2005 vstoupil Tipsport na slovenský trh a založil tam společnost, která využívá českého know-how pod názvem Tipsport SK. Od roku 2013 je součástí Holdingu Tipsport také trojka domácího sázkového trhu společnost Chance. Holding Tipsport je firma se silným finančním zázemím, která vzhledem ke své síle a postavení na trhu nikdy neměla problémy dostát všem svým závazkům.

Tipsport – partner českého sportu

Sázková kancelář Tipsport je tradičním sponzorem českého sportu. Od sezóny 2010/2011 je opět generálním sponzorem hokejové extraligy, stejně jako tomu bylo v letech 2003 -2006.

Tipsport rovněž podporuje ČOV. Zástupci Českého olympijského výboru a Tipsportu podepsali memorandum, podle kterého největší česká sázková kancelář přispěje cíleně na podporu českého sportu zhruba 100 milionů korun. Takový je odhad částky, kterou Tipsport nasměřuje do ČOV na základě očekávaných hospodářských výsledků a odvodových povinností za rok 2014.

Veškeré důležité informace o internetovém sázení Tipsportu, ale i o pobočkové síti, jsou dostupné na stránkách www.tipsport.cz. Zákaznická podpora odpovídá na případné dotazy na adrese webtip@tipsport.cz nebo na telefonním čísle 311633118. V případě reklamací sázek mohou sázející využít adresu reklamace@tipsport.cz.

Související články

Tipsport, a.s. ve vysílání Českého rozhlasu

Společnost Tipsport je největší sázkovou kanceláří v ČR specializující se na sportovní kurzové sázky, které lze uzavírat přes internet nebo v klasických kamenných pobočkách.

Diskuse

Pokud chcete být pod Vaším příspěvkem podepsáni, zadejte nejlépe celé jméno a příjmení